Ahmet Kurt

TUR REHBERİ
Brief info

Profesyonel Kokartlı Rehber, Yurt içi ve Yurt dışı Tüm bölge.Van yüzüncü yıl üniversitesi turizm rehberliği bölümünden mezun. 2008 yılından beri ülkesel turist rehberliği yapmakta. Turizm işletmeciliği yüksek lisans programı devam etmektedir.

Prof.Rehber Ahmet kurt Rotasından resimler ve gezi notları ;

Yazın en güzel rotalarından biridir Kaş. Çok sayıda gitmeme rağmen yeri ayrıdır. Küçücük merkezinde mavi ,kırmızı, pembe rengarenk cumbalı evleri içinize renk katar. Bir şeyler satın almasınız bile o dükkanlara bakmak , kalabalığı seyretmek bazen o kalabalıkta kaybolmak zamanı unutturur size. Rakı-balık meyhaneleri, müthiş mezeleri , ev yemeği yapan restoranları , tava dondurması midenizi şenlendirmeye yetecektir. Kaş , istediğiniz yaz tatili için size cömert davranacaktır. Sayısız güzel koyu bulunur. Kaputaş , Büyük Çakıl, Küçük Çakıl ,Seyrek Çakıl, Liman Ağzı vs gibi adından da anlayacağınız üzere metrelerce kum olan plajlar değil çoğu girereken bile taş, çakıl. Benim en beğendiğim plajı Hidayet koyu olmuştu. Hem işletmesi güzel hem de her türlü hizmet mevcut. Yemekleri lezzetli ve temiz. Denize girmek içinde rahat bir kıyıya sahip.
Tabi Kaş’a gelince tekne turu yapmadan olmaz. En meşhuru Kekova Turu! Bir çok koyda yüzme fırsatınız oluyor.
Aynı zamanda Kaş çok kadim bir tarihe sahip. Merkez’ de gezerken bile karşınıza kaya mezarı çıkabiliyor. Kültürel bir gezi için eski ismiyle Likya bölgesini gezmeniz gerekmektedir. Kaş içerisinde ise Antiphellos antik tiyatrosunu gezebilirsiniz. Yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Yaz geldi , bu güzel yerlere gitmeye ise az kaldı

 

Ben şehirlerin ruhu olanını severim. Ruhu derken? Diyenlerinizi duyuyor gibiyim 🙂Ruhu derken , değerlerini kaybetmemiş , hatta öyle güzel insanlara sahip olmuş ki her geçen gün kaybolmaya yüz tutmuş değerlerini bile kazanmış.Sokaklarında gezerken bir tarafta doğanın hışırtısı , diğer tarafta eski konakların ahşap kokusu, en güzeli de eşi benzeri olmayan bir coğrafyaya sahip olması. Her damak zevkine uygundur ruhu olan şehirler. O yerlerden birisi Erzincan’ın Kemaliye(Eğin) ilçesi.
🍃👇


Dostlar gördüğünüz fotoğraflar maalesef çok profesyonel kamera ile çekilmedi elimdeki olanaklarla çekmiştim.Tabi, kameranız profesyonel olsa bile bu güzelliği gözlerinizle görmelisiniz.Sizi kendine tutsak edecektir. 🍃🍃Kemaliye eski ismi ile Eğin küçük bir ilçe olmasına rağmen tertemiz sokakları, her biri yenilenmiş eski konakları , meşhur Lökhanesi, Mani Yolu ve tabi ki içten güler yüzlü insanı. Bunlar yalnızca ilçe içerisinde göreceğiniz yerler. 🍃🍃İlçe merkezinden çıktığınız anda doğa ve dağlar sizi etkiliyor. Fırat nehrinin bir kolu olan Karasu ilçeyi ikiye bölerek geçiyor. Etrafında ise heybetli ve muhteşem görünüşüyle Munzur ve Sarıçiçek dağları bulunuyor. Bu dağlarda extrem sporların her türlüsü yapılıyor.En çok tercih edilen ise base jump (serbest atlama) Karanlık Kanyon’da yapılıyor. 🍃🍃 Köylerini de unutmamak lazım bölgenin. Asıl doğanın kucağına orada atlıyorsunuz. Sırakonak , Apçağa , Dutluca gibi köyler sizi hem evinizde gibi hem de meraklı gözlerle keşfetme duygusunu hissettiriyor.🍃🍃 Her şey normale döndüğünde bu güzel , küçük, şirin bölgeyi görmenizi tavsiye ediyorum. Özellikle bahar ve sonbahar burada en güzel mevsimdir 🍃🍃

× Canlı Destek